Tábory

Léto 2016

Už po deváté jsme se sešli na farním táboře. Letošní byl svou velikostí něčím novým a neprobádaným. Účastníci se začali scházet v sobotu už od půl třetí, kde v klášteře prošli přes zápis a po půl hodince přijel autobus do kterého jsme se všichni naskládali a dostali Boží požehnání nejen na cestu, ale i na celý táborový pobyt.

Po příjezdu a ubytování jsme se dozvěděli, že tématem tábora a našimi průvodci budou Asterix a Obelix a jejich věrný psík Idefix. Rozdělili jsme se do 5ti galských vesnic, pro ochranu vlastních hlav jsme si vyráběli helmy. Abychom odvrátili útoky nepřátel, vymysleli jsme si pokřiky a vždy jsme na nástupech zpívali hymnu. Aby do vesnice nebyl vpuštěn někdo, kdo do ní nepatří, dostali všichni barevné pásy s nevybarvenými srpy.

Galové museli čelit různým nástrahám římských vojsk, ale i samotného Caesara. Nebyl čas řešit kdo je kdo, Galové museli vyrazit do těžkých bojů, které se občas neobešli bez fyzické námahy, někdy si zas galští museli pomoci mozkem.

Ale mohl by vůbec někdo porazit Galy? Když mají Panoramixe a ten, jak víme, umí udělat úžasný a dobroučký kouzelný elixír? Bylo to nemožné. Ani Římani, ať pluli po vodě, nebo šli po suchu, neměli sebemenší šanci na úspěch.

A tak neporažená galská vesnice pod vedením svého náčelníka a ikonami Asterixem a Obelixem poděkovala všem obyvatelům za ubránění samostatnosti a také za příjemný pobyt, rozdala diplomy s osobním ohodnocením ve formě titulu NEJ..., darovala každému na cestu kouzelný elixír (NEPÍT !!!) :)

V neděli nás čekal jen úklid a cesta domů. Po cestě byla dětem předána i nějaká sladká odměna. Ale velkou odměnou pro nás všechny byl krásný návrat z tábora, kde se nikomu nic nestalo. Poté jsme společně na mši svaté poděkovali Pánu za ochranu a za úžasný týden a jeli jsme domů nabrat síly do druhé půlky prázdnin.