Tábor

Léto 2014

Nedobytná Pevnost Boyard, jejíž atmosféru mohly děti zakusit přecejen vydala své poklady. Děti získaly potřebný počet klíčů i indícií k tomu, aby otevřely pokladnici a správným heslem spustily vodopád zlaťáků.

K příběhu Pevnosti ležící na jihu Francie jsme si vybrali faru v Cizkrajově, která svým prostředím umocnila atmosféru. Na pevnosti samozřejmě nechyběli různé potvůrky, ale ani Otec Furas, či Pánové temnot.

V první polovině tábora děti získávaly za různé soutěže klíče a měli tak možnost jich získat co nejvíce při své cestě k pokladu. Získat klíče nebylo vůbec jednoduché, protože Pán pevnosti nechce vydat poklad jen tak. Když soutěžící však prokázali fyzickou i psychyckou zdatnost, nezbývalo mu nic jiného, než jim klíče dát. Jediné co mohl udělat, bylo ztížit jim cestu prostřednictvím dalších úkolů a zaheslování pokladnice.

V polovině tábora se děti museli vypravit pro cennou truhličku, která obsahovala pár zlaťáků navíc. A věřte nebo ne, při závěrečném vážení pokladu se to hodilo. Druhou polovinu pobytu na Pevnosti děti získávaly za úkoly indície, ze kterých pak dostali heslo vedoucí k otevření proudu zlaťáků.

Už měli všechno, teď mohli jen získat čas u Pánů temnot se kterými se utkali v duelích. Úspěch nebyl zaručen, někdo uspěl, někdo ne.

Všichni ale otevřeli pokladnici, všichni uhádli heslo, všichni nahrabali spoustu zlaťáků.

Všichni vyhráli.