Tábory

Léto 2016

Již podruhé společný tábor, na který jsme společně vydali ke konci sprna. Vše probíhalo ve stejném duchu jako v loňském roce až do chvíle, kdy se všechno změnilo. Při plavbě jsme se najednou ocitli na mělčině a jediné co kolem nás bylo byla slaná voda. Ztroskotali jsme! A jediná možnost jak se z tohoto ostrova dostat zpátky bylo postavit si vor.

Jenže na ostrově žijí domorodci. Jsou to lidojedi? Nebo ne? Naštěstí nejsou, tak jsme s nimi mohli prožít krásné společenství. Naučili nás spoustu užitečných věcí a stavba voru mohla začít.

Stavba voru vedla přes spoustu úkolů a soutěží. Díky výhrám získávali trosečníci zlaté kameny za které si kupovali části voru a poslední den byla na řadě cesta z ostrova a před ní jsme byli pozváni domorodci na oslavnou večeři.

Děkujeme našim průvodcům a za skvěle strávený týden.


Pod čarou

Jak jste se asi dozvěděli, na táboře v roce 2016 k nám přijela hygienická kontrola. Je to běžná praxe, protože jsme zákonem zavázáni tuto akci na hygienickou stanici hlásit. Ke kontrole došlo v pondělí 22. srpna v dopoledních hodinách.

Kontrola proběhla v klidu, byli jsme z toho jen trošku nervózní. Dámy z hygienické stanice si prohlédly zázemí kuchyně, ubytování a sanitárních zařízení. Poté chtěly vidět veškeré přihlášky, bezinfečnosti a zdravotní způsobilosti.

Nalezené závady byly minimální. Nesprávně sestavený jídelníček a použití starého tiskopisu bezinfekčnosti.

Chceme poděkovat všem účastníkům a rodičům za trpělivost a správné vypisování všech dokumentů. Jak jsme si dosvědčili tento rok, neděláme papíry pro sebe, ale pro případné kontroly, a tak jsme rádi, že tyto byrokratické záležitosti přijímáte a neodrazují vás k tomu, abyste vaše děti poslali s námi na tábor.

Děkujeme za vaše modlitby.